Školsko područje

Upisno područje Osnovne škole Granešina je dio gradskog područja koje se proteže od Miroševca na sjeverozapadu do Branovca i Novoselca na jugoistoku u duljini od 10 kilometara, a obuhvaća naselja:Branovec - Jalševec (djelomično),

• Granešina,
  • Granešinski Novaki (djelomično),
  • Miroševec,
  • Novoselec,
  • Oporovec,
  • Gumerec i Čugovec
Školsko područje je još uvijek pretežno ruralnog karaktera i, osim ove škole, dječjeg vrtića i Grada mladih, nema drugih prosvjetno - kulturnih institucija. Naselja se šire individualnom stambenom izgradnjom te se zbog toga broj učenika svake godine povećava za jedan odjel. Velik broj učenika putuje autobusima ZET-a na linijama Škola-Miroševec i Škola-Oporovec, a na liniji Škola-Novosele-Branovec za učenike je organiziran prijevoz školskim autobusom.
Prostorni uvjeti
  • 10 učionica razredne nastave
  • 11 učionica za predmetnu nastavu – hrvatski jezik (2), strani jezik (2), kemija-fizika, matematika, povijest-zemljopis, likovna-glazbena kultura, biologija, tehnička kultura, vjeronauk
  • kabineti
    • 3 za razrednu nastavu
    • 1 za engleski-njemački jezik
    • 1 za kemiju-fiziku
    • 1 za matematiku
    • 1 za povijest-zemljopis
    • 1 za likovni-glazbeni
    • 1 za biologiju
  • knjižnica – čitaonica
  • prostorija za novinarsku grupu
  • prostorija za opremu TZK-e
  • prostorija za informatiku
  • velika zbornica
  • školska kuhinja
  • blagovaonica
  • sklonište
Nažalost, škola nema dvoranu za tjelesnu i zdravstvenu kulturu. Nema više ni igrališta. Nastava tjelesne i zdravstvene kulture održava se za lošeg vremena samo u predvorju, a za lijepog vremena pred ulazom u školu.